Hlasujte v cenách cestovního ruchu

Jaké je Vaše nejoblíbenější ubytovací zařízení, kam se vždy rádi vracíte? Kterou budovu či stavbu v našem kraji považujete za designový skvost? A na které cyklostezce, trailu či běžecké trase se nejraději proháníte na kole či na běžkách? Dejte svůj hlas těm, kteří si to podle Vás zaslouží nejvíce.

V každé kategorii volíte z pěti atraktivit či míst. Vyberte Vašeho favorita. Hlasovat můžete ve všech třech kategoriích, avšak pouze jednou. Pro započítání Vašeho hlasu je nutné vyplnit celé jméno a emailovou adresu, na kterou následně odešleme ověřovací odkaz. Prostřednictvím tohoto odkazu dokončíte své hlasování. Pokud tak neučiníte, hlas se v soutěži nezapočítá.

Hlasování se uzavírá 28. února 2023. Výsledky soutěže a výherce zveřejníme na webových stránkách již 4. března. Přejeme Vám šťastnou volbu!

Nejoblíbenější ubytovací zařízení

Nejoblíbenější ubytovací zařízení Moravskoslezského kraje

Ve kterém ubytovacím zařízení v kraji se Vám krásně usíná a ještě lépe vstává? Vyberte hotel nebo penzion, který je v našem kraji nejlepší.

Hotel Cvilín

Krnov jako na dlani

Čtyřhvězdičkový Hotel Cvilín nabízí pohodlné ubytování na malebném a romantickém poutním vrchu. Hned vedle hotelu najdete krásný kostel i nedávno zrekonstruovanou rozhlednu. Nabídka hotelu poskytuje komplexní zázemí pro zážitkové nebo wellness pobyty. Dvě vyhlídkové terasy hotelu pak nabízí kromě krásného výhledu na město i originální místo pro konání večírků, grilování, tematických akcí či svateb.

místoVýletní 674/6, 794 01 Krnov

telefon603 379 942

email info@cvilin.cz

site www.cvilin.cz

Retro Hotel Garage

AC/DC, Jaguar i Baník na jednom místě

Nejedná se o žádné tuctové hotelové klišé. Ve čtyřhvězdičkovém Retro Hotelu Garage je každý pokoj jedinečným originálem. V motoristickém patře hotelu čekají pokoje s decentně vybroušenými interiéry vozů Rolls Royce a Jaguar, pro fotbalové fandy je připraven Baníček. V hudebním patře je možno strávit volný čas s Rolling Stones, AC/DC, The Beatles, Pink Floyd či v bluesovém nebo punkovém doupěti.

místoMartinovská 3262/50, 723 00 Ostrava-Martinov

telefon725 524 700

email manager@retrohotel.cz

site www.retrohotel.cz

Hotel Miura

Pobyt na golfovém hřišti

Art & Design MIURA hotel poskytuje ubytování ve 44 pokojích. Hotel se nachází přímo na 7. fairwayi golfového hřiště Čeladná, kde se pořádal golfový turnaj European PGA Tour – Czech Open. Tento jedinečný hotelový koncept nabízí nečekané spojení designu, umění, lázní, golfu a přírody v srdci Beskyd – v Čeladné. Restaurace MIURA pod vedením šéfkuchaře Michala Götha nabízí delikatesy regionální beskydské kuchyně.

místoČeladná 887, 739 12 Čeladná

telefon558 761 100

email info@miura.cz

site www.miura.cz

Penzion Jurášek

Jako z pohádky

Luxusní čtyřhvězdičkový penzion nabízí patnáct nadstandardně vybavených dvoulůžkových pokojů. Romantické pokoje s terasou a luxusní Juráškovo apartmá. Penzion Jurášek je situován v klidném prostředí nádherných Beskyd. Návštěvníci mohou zažít uklidňující atmosféru prostředí penzionu Jurášek, zregenerovat tělo i mysl a načerpat energii z krás okolní přírody.

místoKunčice pod Ondřejníkem 900, 739 13 Kunčice pod Ondřejníkem

telefon555 500 300

email recepce@penzionjurasek.cz

site www.penzionjurasek.cz

Hotel Holzberg

Klid v srdci Jeseníků

Hotel Holzberg leží v regionu lázní Karlova Studánka pod nejvyšší horou Jeseníků Pradědem. Romantická a přitom téměř nedotčená příroda, čistý vzduch a průzračné potůčky, jsou ideální jak pro rodinnou dovolenou, tak pro romantické pobyty nebo společenské akce. Součástí hotelu jsou komfortně vybavené pokoje, stylová restaurace nebo zklidňující wellness.

místoSuchá Rudná 42, 793 31 Světlá Hora

telefon554 230 108

email recepce@holzberg-jeseniky.cz

site www.holzberg-jeseniky.cz/cs/

Designový či architektonický skvost

Designový či architektonický skvost Moravskoslezského kraje

Vyberte designový skvost severní Moravy a Slezska v moderním nebo tradičním pojetí. Pohled na kterou budovu, nebo na který architektonický nápaditý prvek ve městě či v krajině Vás stoprocentně uchvátí?

Mlýn Vodníka Slámy

Design venkova

Nechte se unést harmonií venkova a přírody. S láskou k tradicím vznikl unikátní komplex, který zahrnuje ubytování, restauraci, stáje i muzeum. Stavba je jemně zasazena do okolní příprody a podtrhuje ráz venkova. Stejně tak i aktivity, které si můžete v areálu dopřát. Můžete se tady projít po minizoo, naučné stezce, projet se na koni či poníkovi nebo si zkusit veslovat na lodičce po rybníčku u mlýna.

místoK Mlýnu 1, 747 92 Háj ve Slezsku

telefon721 952 515

email uslamy@uslamy.cz

site www.uslamy.cz/cs/

Mezi plůtky

Unikátní boutique hotel

Architektonicky ceněné projekty Mezi plůtky a Mezi Lukami vás uhranou atmosférou i čistotou a jedinečností architektonického stylu. Kvalitní tesařská práce, roubenka, bílý štít i šindelová střecha stavení na vás dýchnou tou pravou venkovskou atmosférou. Pokud jste někdy snili o přátelích se stylovým venkovským domem v hlubokém horském údolí, tak vaše sny se vám splní v jedinečných boutique hotelích v srdci beskydské přírody.

místoČeladná 266, 739 12, Čeladná

telefon606 924 232

email meziplutky@gmail.com

site www.meziplutky.cz

Opevnění Šance

Ochrana Jablunkovského průsmyku

Seznamte se s unikátním systémem opevnění, budovaným na jižní a jihovýchodní hranici Slezska od 16. do 19. století, nacházejícím se na území tří států – České republiky, Slovenské republiky a Polska. Již od pravěku zde vedla obchodní stezka, která byla ve středověku nazývána měděnou stezkou. Díky citlivé rekonstrukci valů, příkopů a zdiva si zájemci mohou opevnění Šance prohlédnout v původní podobě.

místoMosty u Jablunkova 1165, 739 98 Mosty u Jablunkova

telefon596 412 068

email sancenc@gotic.cz

site www.opevneni-sance.cz

Kavárna Kovárna

Káva v kovárně

Vydejte se na originální místo na kávu, snídani, sendvič, dezert i víno. Kavárna sídlí v citlivě zrekonstruované budově bývalé kovárny v podhůří Beskyd. Cihlové stavení kombinuje přírodní prvky i prosklené tabule a je příjemně zasazeno do okolní krajiny. Můžete tady příjemně posedět v designovém prostředí staré kovárny.

místoČeladná 724, Čeladna

telefon608 782 838

email kovarnaceladna@gmail.com

site www.facebook.com/kovarnaceladna

Multifunkční budova v Trojanovicích - Turistické informační centrum Trojanovice

Stylové centrum

Beskydská obec Trojanovice se pyšní dlouhodobou spoluprací s architektem Kamilem Mrvou. Nejnovějším počinem architekta v obci je multifunkční budova informačního centra. Objekt neslouží pouze turistům a dalším návštěvníkům obce, ale díky širší nabídce služeb také obyvatelům. Nachází se tady i knihovna, pošta nebo veřejné toalety. Budova na první pohled zaujme velkými skleněnými plochami i prací s dřevěnými lamelami, které u krytého vstupu vytváří pomyslné loubí.

místoTrojanovice 1, 744 01 Trojanovice

telefon556 835 022

email ic@trojanovice.cz

site www.trojanovice.cz/informacni-centrum

Nejoblíbenější cyklostezka, traily či běžecká trasa

Nejoblíbenější cyklostezka, traily či běžecká trasa Moravskoslezského kraje

Místo, které je pro Vás na kole nebo běžkách zárukou skvělého zážitku.

Cyklostezka Moravice

Krásným údolím Moravice

Stezka vede malebným údolím od Opavy až po vodní nádrž Kružberk. Na trase se v Hradci nad Moravicí můžete nechat okouzlit nádherným zámkem. Další zastávkou na cestě pak může být unikátní technická památka Weisshuhnův kanál. Jedná se o papírenský náhon, který přiváděl vodu a plavil dřevo do Žimrovické papírny od roku 1891. Dalším místem pro odpočinek na trase může být zřícenina hradu Vikštejn. Cestu pak končí na hrázi Kružberka, odkud se naskýtá nádherný výhled na nekonečnou hladinu vodního díla. Terén je mírně kopcovitý s nejvyšším převýšením mezi obcemi Lhotka a Nové Těchanovice.

místoTrasu si prohlédněte zde: zde

Jesenická magistrála 7 - běžky

Objevte krásy Hrubého Jeseníku

Magistrála Hrubého Jeseníku nabízí vše, čím jsou hřebenovky pro turisty a běžkaře přitažlivé. Jsou tu holé pláně, hluboké lesy, z vrcholů se otevírají daleké výhledy, střídají se sjezdy i stoupání. Navíc je trasa dobře značena - letní červené značky, zimní tyčové značení, výstražná lyžařská značení. A běžecká stopa je tady vždy skvěle udržovaná.

místoTrasu si prohlédněte zde: zde

Bike Park Kopřivná

Traily pro všechny

Díky své pestrosti je areál vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro zdatné bikery. Park nabízí šest různých tratí s několika variantami, propojkami, dále zde najdete dřevěný pumptrack nebo skill centrum pro všechny, kteří chtějí získat jistotu na terenních nerovnostech. Bikepark se dostává do povědomí i díky pořádání nejrůznějších sportovních, cyklistických akcí, mezi které patří například Česká Enduro Serie, kempy pro zlepšení techniky jízdy na horském kole a další. Areál úzce spolupracuje s předním českým bikerem Kamilem Tatarkovičem.

místoMalá Morávka 122, 793 36 Malá Morávka

telefon554 273 152

email koprivna@koprivna.cz

site www.koprivna.cz/bikepark

Cyklostezka Poodřím

Pohádkovým Poodřím

Cyklostezka Poodřím vede po východní hranici chráněné krajinné oblasti Poodří. Trasa z velké části sleduje značení dálkové cyklotrasy Greenways č. 5 z Krakova do Vídně. Osm informačních panelů podél stezky přibližuje přírodní i kulturní fenomény Poodří. Nejprve vede mírnou pahorkatinou, která nabízí výhledy na místní dominanty – hrad Starý Jičín či kopec Pohoř. Říční niva, do které na stezce posléze sestoupíte, nabídne pohled do krajiny formované řekou Odrou. Obdivovat můžete zákruty Odry s vysokými břehy nebo si odpočinout ve stínu prastarých dubů na hrázích rybníků.

místoTrasu si prohlédněte zde: zde

Cyklostezka OLZA - Olše

Za východem slunce

Přesto, že řeka Olše měří jen 89 km a cyklotrasa na českém území ještě o 15 km méně, tak má co nabídnout. Kromě větších měst jako Třinec, Karviná či Bohumín i významné dvojměstí Český Těšín/Cieszyn s hradem, můžete navštívit zámky Fryštát a Chotěbuz, archeopark Chotěbuz či lázně Darkov. Ke koupání za horkých letních dnů lákají i rybník Mžíkovec u Antošovic. Cyklisté si na stezce vychutnají i nádherné pohledy na Beskydy. Vedle krásné přírody mohou zájemci obdivovat i tradiční dřevěné stavby. Stezka vás zavede z Bohumína až do nejvýchodnějšího místa v republice - do Bukovce.

místoTrasu si prohlédněte zde: zde

Odeslat

Odeslat mé hlasy

Pořadatelé

MSTourism MSK

Partneři

Beskydy portál Jeseníky rodina Ostrava Opavské Slezsko Region Pododří Těšínské Slezsko Hitrádio Orion